SPEAKER AKTIF POLYTRON BLUETOOTH PAS PRO12F3 / PAS-PRO12F3
Deskripsi
Bluetooth Active Speaker Polytron PAS-PRO12F3
Fitur :
- DUAL POWER (AC & Built-in Battery up to 7 Hours Normal Play Time)
- Handle & Wheels
- OPTICAL Input
- Free 2 WIRELESS MIC
- BLUETOOTH Connection v5.0
- Supported with POLYTRON AUDIO CONNECT (application for controlling via smartphone)
- High Compression Tweeter
- POWER 100 Watt Wrms
Spesifikasi :
- 2-Way Speaker System
- Woofer 12 inch
- USB (from flash disk & laptop/PC), SD Card/MMC, Aux, Line Input (XLR & RCA)
- Line Output (XLR & RCA)
- FM Radio (auto scan & save station)
- 2 Mic Input XLR & 6.5mm (with Mic Volume, Bass, Treble & Effect Level [Echo & Reverb])
- Bass, Middle & Treble Control
- Power Consumption 40 Watt
- Product Dimension (WxHxD) : 392 x 665 x 430 mm (2 boxes/1 pair)