POLYTRON SPEAKER AKTIF PAS-10DF28 / PAS 10DF28 / PAS10DF28
Deskripsi
Speaker Aktif Polytron PAS-10DF28
Fitur :
- Video Out (CVBS) with .mkv file support
- 3-Band DIGITAL Tone Control (Bass, Middle, Treble)
- AMBIENT LIGHT
- SUPER BASS & Surround Mode
- BLUETOOTH Connection v5.0
- Supported with POLYTRON AUDIO CONNECT
- (application for controlling via smartphone)
- Audio POWER OUTPUT 200 Watt RMS
Spesifikasi :
- 3-Way Speaker System
- Dual Woofer 10 inch, Midrange 1 inch, Tweeter 1 inch.
- Top Panel Control with LED Display
- USB, SD Card/MMC, Aux, Line Input
- FM Radio (auto scan & save station)
- 2 Mic Input (with Mic Volume, Effect Level [Echo & Reverb])
- Karaoke Function (AVC, MPX)
- 7 Preset Equalizer (Rock, Pop, Classic, Jazz, Flat, Outdoor & User)
- Music & Mic Recording
- Power Consumption 80 Watt
- Product Dimension (WxHxD) : 714 x 1015 x 330 mm (2 boxes/1 pair)
- Packing Dimension (WxHxD) : 840 x 405 x 1095 mm (horizontal)